10 užitočných základných instagram tipov

Instagram tipy

 

1. Komunikujte jasne

Nastavte svoj profil správne. Vyberte reprezentujúci profilový obrázok, uistite sa, že máte správne vyplnené bio, doplňte kontaktnú emailovú adresu, tel. číslo, poprípade adresu prevádzky/obchodu.

 

2. Dajte svojmu profilu jednotný vzhľad

Instagram je vizuálna platforma, takže z toho musíte urobiť svoju výhodu, nie naopak. Používajte rovnaké alebo podobné filtre a pressety. jednotný obraz vašich fotografií pridá profilu konzistentný štýl, ktorý si návštevník bude pamätať a spájať práve s vami.

 

3. Buďte aktívny

V online svete je extrémne dôležité držať krok a byť aktívny. Pracujte so svojim publikom. Pridávajte optimálne 1-4 posty týždenne a 1-2 story denne (všetko závisí od toho či ide o účet súkromnej osoby, obchodný účet a pod.).

 

4. Využívajte hashtagy

Hashtagy sú jedným z poznávacích znakov Instagramu. Hashtag označuje mriežkou kľúčové slová, ktoré dávajú tématickú súvislosť, uľahčuje vyhľadávanie pre vás zaujímavého obsahu zverejneného viacerými používateľmi.

V praxi odporúčame používať 3-10 hashtagov na jednu fotografiu. Ani viac, ani menej. Je dôležité používať správne hashtagy, nestojíte o prázdne lajky, stojíte o reálnych sledovateľov či ľudí, ktorí by potencionálne mohli mať záujem o váš biznis.

Nepoužívajte teda hashtagy tipu likeforlike, f4f a pod. Pouźívajte relevantné hasthtagy spojené s vašim biznisom.

Ak máte obchod so športovými potrebami s prevažným zameraním na cyklistiku a sídlite v BA, použite: bratislava, petrzalka, ruzinov, slovakia, slovensko, cyklistika, sport, petersagan a pod.

 

5. Jednoduché pridávanie hashtagov

Ak už máte vybrané overené hashtagy, nie je nutné ich zakaždým písať odznova. Jednoducho si ich uložte do poznámok a skopírujte pod novú fotografiu.

 

6. Kontrola kvality

Vaše posty musia vyzerať úžasne – konkurencie je len o klik vedľa! Buďte kritický a raz za čas skontrolujte svoj obsah, ak sa vám niečo nepáči, jednoducho to vymažte.

 

7. Instagram stories ako hlavný predajný kanál

Instagram stories sú skvelým komunikačným kanálom pre už získaných fanúšikov. Dajte im vedieť o novej kolekcii, víkendovej akcii, blížiacom sa evente – je to zdarma!

 

8. Vytvárajte interakcie

Instagram je – alebo môže slúžiť – obojsmernému dialógu. Používajte ankety, dajte fanúšikom možnosť pýtať sa otázky, odpovedajte im na komentáre, sleduje hastagy svojej značky – dajte im vedieť, že sa o nich zaujímate!

 

9. Automatizácia a v Instagrame

Používajte plánovacie nástroje, vďaka ktorým môžete naplánovať pridávanie postov počas dní, kedy ste vyťažený (dovolenka a pod.). Za takéto nástroje dokonca vo veľkej miere nemusíte nič platiť. Prečo si teda nezjednodušiť život?

 

10. Dajte o svojom účte vedieť

Podporte Instagram účet umiestneným odkazu do pätičky vášho webu, či zdieľaním na už vybudovaných kontách (napr. FB konto vášho projektu a pod.).

Pridaj komentár